Kemerli Mükemmeliyete Sahip 5 Kaş Öğreticisi

Fazla koparılan kaşların ve kurşun kalemden ince tüylerin olduğu günler, bunun yerine güzel şekilli ve kıvrımlı kaşlar gitmenin yoludur. Gözlerinizi nasıl çerçeveleyeceğinizi ve sabah makyaj rutininizi biraz yardımımızla tamamlamayı öğrenin. İşte tüm bu yeni ve şık kaş yeniliklerini nasıl kullanacağınızı öğrenirken kemerinizin mükemmele yaklaşmasını sağlayacak 5 kaş eğitimi; kremlerden kalemlere. Bize güvenin, bu güzellik hile sayfalarından bazılarını taktıktan sonra adımınızda yepyeni bir pep olacak ve fotoğraflarınıza güveneceksiniz.

1. Keiko Lynn Mükemmel Kaşlar Nasıl Gidilir

Nasıl için almak mükemmel brows keiko lynn

If you have thinner brows, this is the tutorial to learn from. Whether they’re thin in shape or the hair is thin, Keiko Lynn will walk you through a super easy process that even novice makeup-doers can try (and succeed in) at home. You’ll learn how both powder and wax can be your arches’ new besties as well as why an angled brush is will be the tool you swoon for. What’s beautiful is the transformation on her own palette – her face. Her before and after shows how much pop and pow shapely, darkened brows can give your overall look.

2. The Ultimate Brow Guide from Palladio Beauty

Then again if you’re looking for a guide that brings you exactly what you need to make the perfect brow happen, Palladio Beauty has you covered. Whether you have sparse hairs or thicker arches, they’ll teach you about all the necessities to make a shaped eyebrow happen with what you’ve been given to work with. You may even get to dip into some tinted gel to keep unruly hairs at bay while learning about what color to use for your complexion.

3. Sexy Attack Eyebrows from xoVain

Seksi kaşlar ___ 'dan xovain

Jokingly inspired by the ‘Doctor Who’ these bold and fabulous eyebrows can be found over at xoVain. She’ll walk you through all the easy steps and you’ll learn how to perfect the fill-in with ease. You’ll even get some fun content to read about how shapes change, thin used to be in but now it’s a more robust look that’s taking the beauty world by storm. And it’s time to jump on the bandwagon!

4. Cara Delevingne Brow Tutorial from Marie Claire

Cara delevingne brow tutorial marie claire

Supermodel, Cara Delevingne, is one of the reasons that the bold, “power” brow is back in business. And thanks to Marie Claire, and all of their beauty tips and tricks, we have a fun step-by-step tutorial on how to get our own eyebrows looking just as celebrity-esque and fierce. Hop on over and use the gifs as your guide as well as grabbing some advice on tools and product that you may want to pick up before practicing.

5. Easy Eyebrow Tutorial from Andee Layne

Kolay kaş eğitimi andee layne

Üstü ile Hop Andee Layne ve ona go-to kaş öğretici kontrol edin. Takip edilmesi kolay bir yöntemdir ve kaşlarınızı kontrol altında tutmanın en basit yolunu öğreneceksiniz. İmzalı görünümünü elde etmek için sahip olması gereken ürünlerini satın alabilir ve hatta kendi başınıza kullandığınızdan daha iyi çalışan bir şey bile bulabilirsiniz. Doğal kaşları biraz daha ince ve hassastır, bu yüzden aynı teknede iseniz kesinlikle ayrıntıları burada yakalamak istersiniz.